בניתם אתר על וורדפרס? ברור שבניתם, הרי מדובר על פלטפורמת בניית האתרים המובילה כיום. כקוד פתוח, אחד היתרונות הגדולים של וורדפרס בעבודה מאחורי הקלעים, הוא כמובן השפע האין סופי של התוספים החינמיים אותם ניתן להוריד ולהתקין במערכת. במקום לשבור את הראש במקרים מסויימים, אפשר פשוט להוריד את התוסף שיחסוך לכם או למתכנת שלכם שעות עבודה יקרות, ובעזרת כמה קליקים להנות מכל הטוב שיש לו להציע. נכון, יש תוספי פרימיום שהם בתשלום, אבל גם בתוך כל ים החינם, קיימים דברים שמספקים את הסחורה ויכולים לעזור לכם להמנע מעוד הוצאות. אז הכנו עבורכם רשימה קצרה של 5 תוספים שכדאי לכם להתקין על האתר שלכם.

Yoast seo

אולי התוסף המוכר והפופולארי ביותר בוורדפרס. התוסף הנפלא הזה, אומנם לא יזניק את האתר שלכם לראש תוצאות החיפוש בגוגל, אבל הוא ללא ספק יעשה לכם את החיים הרבה יותר קלים. בעזרת היואסט המוכר והטוב, תוכלו לקבל אנליזה על מילת המפתח שאתם רוצים לקדם ולראות כיצד היא תורמת או לא תורמת לקידום העמוד הספציפי בו היא משובצת. תוכלו לשנות את הכותרות והתיאורים שיופיעו בגוגל כשהאתר שלכם יעלה, תוכלו לעלות דרכה מפת xml ועוד פיצ׳רים שיחסכו לכם, למתכנת ולמקדם שלכם הרבה כאב ראש.

W3 total cache

יש תוספים בתשלום שנועדו לשפר את מהירות האתר שלכם ועושים עבודה מדהימה כמו wp-rocket, אבל אם אתם לא מתכוונים לשלם כמה עשרות דולרים על תוסף, ה-w3 total cache, הוא תחליף חינמי וראוי. מהירות האתר היא קריטית לחווית המשתמש של הגולש. אף אחד לא אוהב ללחוץ על קישור לאתר ולחכות שנתיים עד שהוא יעלה. יותר מזה, הגולשים גם ינטשו בדרך. אז ה-w3 total cache, לבדו לא מספיק להטיס את האתר וחייבים לקרות תהליכים נוספים, אבל הוא ללא ספק עוזר ומשפר את המהירות ומאפשר לכם הגדרות נוספות שיקלו בהמשך על תהליכי המהירות.

קטע קוד

Contact form7

אם התבנית שעליה אתם בונים את האתר לא מגיעה עם טופס צור קשר מרשים, או נוח וקל לתפעול, ה-cf7 נמצא כאן כדי לעזור לכם. הרי מה שווה אתר אם אין לו דף ליצירת קשר נכון? אז משלל התוספים הקיימים בגזרת דפי יצירת הקשר, בכל הקשור לחינמיים ה-cf7, הוא המומלץ ביותר.

Mail munch pop

פופ אפים באתר מרגיזים, מעצבנים, מפריעים לנו במהלך השיטוט באתר ו… אפקטיביים בטירוף. עם כמה שהם יכולים להרגיז, פופאפים שמעוצבים כמו שצריך, מופיעים ברגע הנכון וכתובים היטב, יכולים להיות מגנט לידים רציני. את התוסף של mail mucnh, אמנם אפשר לשדרג לפרימיום ולקבל יותר פיצ׳רים, אבל אם כל מה שאתם רוצים זה פופ אפ שיאסוף מיילים וזהו, כדאי לכם להשתמש בו.

Ewww image optimizer

כבר הדגשנו עד כמה שמהירות האתר היא קריטית. אחד האלמנטים שיכולים להשפיע על מהירות הטעינה זה כמובן תמונות. תמונות ששוקלות הרבה, מאטות בהכרח את קצב עליית האתר ופוגעות בקידום שלו. ה-ewww הוא תוסף חינמי שיכווץ לכם את כל התמונות באתר במכה אחת וגם יצליח לשמור על איכות מקסימלית תוך כדי.

 

יש אין ספור תוספים חינמיים בשוק שמספקים מענה לכל צורך. את הרשימה אפשר להמשיך לכתוב לנצח ולהוסיף עוד כמות אדירה של תוספים, אבל חשוב לזכור את הדבר הבא: ככל שהאתר יהיה רזה יותר ויהיו בו כמה שפחות תוספים ככה יותר טוב. דברים שאתם או המתכנת שלכם יכולים לעשות בעצמכם במהירות, בצעו במקום להתפנק על תוסף. השתמשו בתוספים, רק כאלו שהם באמת מאסט מבחינת הצורך שלכם.