טיפים לכאבי גב

כל מי שעובד בתחום הדיגיטל כנראה מכיר את הסוגייה הזאת. שעות על גבי שעות של ישיבה מול המחשב, יכולים להוביל לכאבי גב, עיניים וכאבי ראש. יום אחרי יום, שעה אחרי שעה. והכי גרוע? גם כשנגמר ״יום העבודה״ אנחנו עדיין מחוברים לטלפון שלנו, קוראים מיילים, מתעדכנים בתוצאות הקמפיינים שלנו, או סתם משוטטים בפייסבוק או באינסטגרם. בשורה התחתונה, גם אחרי שעות העבודה, העיניים שלנו עדיין שקועות במסך הקטן (מאוד). אז מצד אחד אנחנו עובדים בתעשייה כיפית, שלא מצריכה מאמץ פיזי ואפשר לעשות אותה גם מהבית, מצד שני, בטווח הארוך אנחנו לא ממש עוזרים לגוף שלנו. אז אספנו עבורכם ארבעה טיפים במטרה להקל על הכאבים ולעזור לכם להמנע מסרטים מיותרים בזמן הארוך. את חלקם ממש קשה לבצע, אבל שווה לנסות.

תרחמו על העיניים שלכם

הסעיף הזה רלוונטי לאלו מביניכם שנוסעים לעבודה ברכבת. אתם מתיישבים על הרכבת, שמים אוזניות ו… העיניים שלכם בתוך הטלפון. זה לא משנה אם אתם שולחים מיילים או סתם נכנסים לקרוא את וואלה או וויינט, בשורה התחתונה העיניים שלכם נשחקות על מסך הטלפון. משם אתם הרי תמשיכו למשרד לעוד כמה שעות טובות של בהייה במחשב ואז ברכבת חזרה הביתה שוב בטלפון. תרחמו על העיניים שלכם, יש עולם שלם בחוץ. נוסעים ברכבת? פשוט תסתכלו על האנשים.

דרך הגב

8,9,10 שעות ישיבה ביום ולפעמים אפילו יותר, לא יכולים לעשות לגב שלנו טוב בשום מצב. כמה פעמים יצא שקמתם מהכסא אחרי עוד ישיבה ממושכת ומבלי לשים לב בכלל, דפקתם התמתחות כי הגב שלכם כואב? בשביל למזער נזקים, וודאו כי אתם יושבים על כסא איכותי שמתאים למבנה שלכם. כזה שיתמוך לכם בגב ויאפשר לכם לעבוד מבלי להעמיס על הגב. זה כנראה לא יפתור את כל הבעיות אבל זה יעזור להפחית את העומס.

בובה שמחזיקה את הג

הצוואר

התאימו את המסך לגובה העיניים. שימו לב לצוואר שלכם, כנראה שהוא פונה מעט כלפי מטה. אם אתם יודעים שאתם הולכים לעבוד על המחשב היום שעות ארוכות, עם כמה שזה נראה פחות יפה, קחו לכם ספר או שתיים והעמידו את המסך עליהם.

הליכות

אנחנו לא רוצים להשמע כמו הדודה הפולניה עכשיו, אבל חשוב כי תקחו הפסקות במהלך היום בשביל לחלץ את העצמות. יש לכם הפסקת צהריים? אל תתעצלו ותזמינו אוכל למשרד, לכו ברגל להביא אותו.

כמו בהרבה דברים אחרים במהלך החיים שלנו, אנחנו מתמקדים בכאן ועכשיו ופחות חושבים על השלכות לעתיד. אם המאמר הזה יגרום לכם לחסוך חצי שעה בהלוך וחצי שעה בחזור כל יום, בצפייה בטלפון, עשינו את שלנו.